Blic Samostalna izložba naziva 48 plakata iz 2050 umjetnika Petera Bankova održava se od 11. do 24. lipnja, u Galeriji na katu KIC-a, kao dio programa 13. Zgrafa u Zagrebu.
Zgraf je međunarodna manifestacija posvećena grafičkom dizajnu i vizualnim komunikacijama, koja se od 1975. godine održava u Zagrebu. Organizator je Hrvatska udruga likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti (ULUPUH), a cilj manifestacije je potaknuti raspravu o dizajnu kao profesiji i njegovoj ulozi u društvu.
Zgraf okuplja dizajnere_ice, kritičare_ke i teoretičare_ke kako bi kroz izložbe, predavanja i diskusije otvorio pitanja o suvremenim izazovima dizajnerske struke. Bankovljeva izložba u sklopu ovogodišnjeg izdanja ističe se kao jedan od ključnih događanja, a umjetnik na 13. Zgrafu sudjeluje i kao član međunarodnog žirija za dodjelu nagrada.
Kako napominju organizatori_ce događaja, riječ je o predstavljanju jednog od najzapaženijih suvremenih autora u području grafičkog dizajna, poznatog po osebujnom i eksperimentalnom pristupu plakatu.
Peter Bankov rođen je u Minsku, gdje je započeo školovanje kao kipar, a kasnije se u Moskvi usavršavao kao ilustrator i dizajner knjiga. Danas živi i radi u Pragu, gdje djeluje kao dizajner i sveučilišni profesor.

