STEALTH.unlimited i Emil Jurcan nastoje odgovoriti na ovo pitanje u Bordeauxu, izložbom Once Upon a Future. Izložba je svojevrsna materijalizacija priče pisca i filozofa Brucea Bégouta. Godina je 2030, mjesto radnje Bordeaux, grad koji teži broju od milijun stanovnika. Na drugoj strani 10 234 islandskih izbjeglica nakon ekonomske i ekološke kataklizme plovi morima u potrazi za novim domom. Bordeaux prihvaća izbjeglice koji znaju kako svijet ne smije izgledati. S ciljem izgradnje novog, pravednog i samoodrživog društva, Islanđani i Francuzi zajedno ostvaruju utopiju samoupravljanja i održivog grada. Ova društvena fikcija temeljena je na susretima kustosa i autora s postojećim aktivističkim grupama i institucijama u Bordeauxu. Cijeli proces rezultirao je oslikanim muralom dugim 80 metara. Koristeći se žanrom stripa, Once Upon a Future predstavlja socijalna, ekonomska, politička i urbanistička promišljanja na zadanu temu koja van uobičajenog diskursa postaju dostupna široj publici. Mural je smješten na simboličko mjesto napuštene bordoške klaonice koja će uskoro postati gradilište novog urbanog centra.
Doprinos projektu dali su François Ayroles, Adrien Demont, Havec, Camille Lavaud, David Prudhomme, Sandrine Revel, Guillaume Trouillard, Sainte-Machine, John Bobaxx, Dellastrada, Fanny Garcia, Kolona, Moam i Jack Usine.
Izložba, koju kuriraju Ana Džokić i Marc Neelen iz grupe STEALTH.unlimited zajedno s Emilom Jurcanom iz Pulske grupe, nastaje u suradnji s architecture center arc en rêve te je jedan od glavnih projekata u okviru manifestacije Evento2011.
Publika može pogledati mural do 18. prosinca, a priču Once Upon a Future možete pročitati ovdje.