Reparative Explorations: Feminist Pathways posljednji je u nizu Kurzivovih online razgovora, koje vodimo s partnerima Maska Ljubljana i Krytyka Polityczna iz Varšave, posvećenih potrazi za odgovorima koje kultura može ponuditi za oporavak uslijed trenutne političke i ekološke krize.
U fokusu razgovora Feminist Pathways bili su načini rada u našim istraživačkim i umjetničkim praksama, kao i pitanje možemo li se složiti da bi oblici i uvjeti našeg rada, kao i načini na koje bismo željele raditi, trebali slijedili određenu etiku brige, kojom opisujemo različite vrste relacija povezane s feminističkim orijentacijama? U okviru ovog razgovora, “feminističko” se doživljava kao tip osviještenosti kakva nam omogućuje da vidimo probleme normativnih načina rada, kao i drugih društvenih situacija čiji je glavni cilj (re)produktivnost.
U razgovoru su sudjelovale istraživačice, umjetnice i kulturne radnice Tjaša Črnigoj (Slovenija), Nina Gojić (Hrvatska) i Pola Salicka (Poljska), a moderirala ga je urednica i kulturna radnica Pia Brezavšček (Slovenija).
Epizoda je izvorno objavljena na KLFM-u, koji je pridruženi partner projekta.
Testing Ground: Reparative Practices for New Cultural Ecosystem je projekt koji su uz potporu programa Kreativne Europe Europske unije razvili i provode Kurziv – Platforma za pitanja kulture, medija i društva, Stowarzyszenie Im. Stanislawa Brzozowskiego/Krytyka Polityczna i Maska Ljubljana. Prvi razgovor organiziran je u okviru projekta Svijet oko nas – očuvanje prostora kritike sufinaciranog sredstvima Zaklade Kultura nova.
Program uz Kreativnu Europu Europske komisije podržavaju i Ministarstvo kulture i medija RH, Ured za kulturu, međugradsku i međunarodnu suradnju i civilno društvo Zagreba te Zaklada Kultura nova.
Objavljeno