Zvuk koji nikoga ne ostavlja ravnodušnim

petak, 06.05.2016. - petak, 06.05.2016.
Hollywoodfun_Downstairs_630

U subotu, 7. svibnja održava se noise rock spektakl uz čak četiri benda koji će zvojim bučnim harmonijama ispuniti prostor kluba EXIT u Osijeku. Novozelandski Hollywoodfun Downstairs koji su publici prošle godine pošteno izmasirali bubnjiće, domaće najglasnije snage Dalstroy te mladi zagrebački post punk bend Šlagvort na kraju.

Hollywoodfun Downstairs tročlani je bend iz Novog Zelanda agresivnog noise punk zvuka koji nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Od zadnjeg posjeta Osijeku dijelili su pozornicu s nekim od najvećih imena svjetske rock scene poput Refused i legendarnih Buzzcocks! Podsjetimo, surađivali su s Jamesom Goldsmithom poznatom po radu s bendovima poput Die! Die! Die!, Cut Off Your Hands, So So Modern i Zowie, a njihov zvuk se često opisuje kao “At The Drive In meets Queens of the Stone Age te se čak povlače paralele s kultnim Fugazi. Nervozni zvukovi gitarske buke koje ovaj bend isporučuju svakom će posjetitelju ostaviti rezonirajući suvenir u bubnjićima nakon nastupa. O njihovom prošlogodišnjem albumu mediji imaju samo riječi hvale: “Reactions is a spectacular collision of noise-pop and full-bore punk rock, sweetened by enticing hooks. It’s a frantic album. A frenetic album”.

Dalstroy je osječki noise-rock bend osnovan i formiran u jesen 2011. godine. Glazbu koju stvara ovaj bend karakterizira stalna izmjena distorziranih i eksplozivnih gitarskih rifova, kompleksnih ritmova, repetitivnih bas dionica, ambijentalnih i melodičnih dijelova, kao i sintetičkih računalnih zvukova, a u bendu sviraju već eminentna imena osječke underground scene (Cog, Snoise, In Ruff, Go Mars!) Za sada su objavili samo jedan ep (Transarktik) iz 2013. godine, a svoj zvuk stalno nadograđuju i eksperimentiraju kao na primjeru posvete jednom od najvećih osječkih umjetnika Julija Knifera (1924 – 2004) kada su 2015. njemu u čast komponirali meandrirajuću skladbu pod nazivom Parallel 7

Šlagvort na kraju je četveročlani post-punk/neo(ld) wave/noise bend iz Zagreba. Zagrebački post-punk/new wave borci izdali su ove godine svoj prvi album Dobar provod za repliku te ga ovom prilikom dolaze predstaviti u Osijek. 

Vrata se otvaraju u 21 sat, a cijena ulaznice za ovaj cjelovečernji noise rock spektakl je 30 kuna.


Povezano