FLUX: Female Digital Creativity

Pula, Galerija Novo
četvrtak, 25.09.2025. - petak, 31.10.2025.

Galerija Novo i Labin Art Express XXI predstavljaju otvorenje izložbe FLUX: Female Digital Creativity koje će se održati u četvrtak, 25. rujna u 19 sati u galeriji Novo (Laginjina 7, Pula).

Izložba je rezultat istoimenog projekta koji su provodili Labin Art Express XXI, Alice in Blockchains (Zagreb), MOTA (Ljubljanja) i MEET (Milan) s ciljem bavljenja problemom rodne ravnopravnosti na tržištu NFT umjetnosti. Cilj projekta je razvijati, predstaviti i promovirati žensko digitalno stvaralaštvo te potaknuti veći angažman umjetnica u području novih tehnologija, posebice blockchaina i NFT-ja.

Kako stoji u najavi, “Uz stručnu obuku i podršku, više od 60 FLUX polaznica primijenilo je svoje postojeće umjetničke prakse na ovu novu formu, izazivajući pretpostavke o tome što blockchain umjetnost može ili treba biti. Odabrani radovi studentica bave se i kolektivnim i duboko osobnim preokupacijama kroz ovaj novi medij. Slikarstvo, kiparstvo, crtanje i druge tradicionalne forme, umjetnice su pretvorile u nove živopisne oblike. U tome smislu, ovi radovi predlažu put naprijed koji omogućuje individualnim umjetnicama da u veliki komercijalni žanr unesu druge tehnike, ideje i iskustva.”

Na izložbi će izlagati mlade umjetnice iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Italije i Rusije: Kristina Antolić, Petra Brnardić, Anna Bulkina, Crystal Clean, Nataša Gregorič Nabhas, Maja Kos, Monika Kukučević, Sara Lerota, Jelena Martinović, Nat, Stella Skopal, a održava se u sklopu 5. Bijenala industrijske umjetnosti.

Više detalja o izložbi koja se može posjetiti do 31. listopada pronađite ovdje.


Povezano