Kritika U subotu, 23. ožujka, s početkom u 11 sati, održat će se likovna radionica u okviru izložbe Vrijeme krpanja umjetnica Ane Vivode i Monike Cvitanović u Galeriji Prsten (HDLU).
Vivoda i Cvitanović u svojim se radovima bave interpretacijom sjećanja na različite načine: “tijelom, ready-madeom, izvornikom ili reprodukcijom sebe samih djelujući u okvirima emancipatorskog aktivizma, bilo stjecanjem slobode misli i djelovanja ili osjećajem izmicanja kontroli”, navodi Antonia Došen u popratnom tekstu. Obje umjetnice koriste tekstil i platno kao materijale “koji im nude neposrednost u komunikaciji s publikom”, a “na njima eksplicitno ili implicitno upisuju sebe i izlažu se procjeni nepoznatog”.
Na radionici 23. ožujka, Vivoda i Cvitanović će demostrirati nekoliko jednostavnih načina veza.
Cilj radionice je istraživanje konca, veza i tkanina kao narativnog medija, a “namjera nije postići izvrsnost i vještinu, nego upravo suprotno, istraživati osobni senzibilitet i namjernu ekspresivnu aplikaciju konca na tkaninu.” (Auto)refleksivni potencijal praksi vezenja ističe se i u popratnom tekstu: “vezenjem na tkaninama koje su protkane značenjima, uspomenama i emocijama, otvara se prilika pokušati koncem izraziti neizrečeno, zaboravljeno, ‘zakrpati’ praznine u doživljajima odnosa te možda i steći uvide u vlastite emocije.”
Materijal za radionicu bit će osigurani, uz mogućnost donošenja vlastite tkanine od osobnog značaja, a uz kupljenu kartu za izložbu, ulaz na radionicu se ne naplaćuje.
Više informacija o izložbi, koja se može posjetiti do 7. travnja, pronađite ovdje.
