Blic Sedmo izdanje festivala suvremenog cirkusa Festival neobičnih obitelji, u organizaciji kolektiva ROOM 100 i u suradnji s udrugom Kopilica Split, održat će se od 10. do 12. travnja u splitskoj Kopilici.
Festival je zamišljen kao otvoreni prostor susreta umjetnosti i društvenog dijaloga, a ovogodišnje izdanje u cijelosti se seli na lokaciju sportskog igrališta u Kopilici, koje će tijekom vikenda postati privremeni prostor izvedbi, radionica i “razmjene ideja o okolišnoj i društvenoj odgovornosti, suradnji te raspravi o minimalnim uvjetima za kvalitetan i priuštiv život u Splitu”.
“Kroz Festival neobičnih obitelji želimo stvoriti mjesto susreta umjetnika i građana, gdje se kroz igru i kreativnost otvaraju pitanja o tome kako gradimo odnose, zajednicu i budućnost grada. Preseljenje festivala u Kopilicu upravo je poziv da umjetnost izađe iz uobičajenih prostora i postane dio svakodnevnog života grada te pozivam građane da nam se pridruže u što većem broju”, istaknula je Antonia Kuzmanić, organizatorica festivala i članica kolektiva ROOM 100.
Program okuplja umjetnike iz Hrvatske i Europe te donosi međunarodne produkcije suvremenog cirkusa iz Francuske, Slovenije, Srbije i Hrvatske. Uz izvedbeni program, posjetitelje očekuje i glazbeni dio s izvođačima iz regije, kao i niz participativnih sadržaja.
Poseban naglasak stavljen je na sadržaj za djecu i roditelje, uključujući akrobatske i žonglerske radionice, radionice urbanizma, izložbe te susrete s umjetnicima.
Ulaz na festival je besplatan, a organizatori pozivaju građane da se pridruže trodnevnom programu i zajedno sudjeluju u događaju “u kojem se umjetnost, zajednica i kreativne ideje spajaju u jedno”.
Detaljan program festivala dostupan je na poveznici.
