Blic Pripremila: Martina Domladovac
Umjetnička galerija Prostor manufakturne slobode (PMS) ušla je u uži izbor kao jedan od izlagača na japanskom festivalu Design Festa – najvećem međunarodnom umjetničkom događaju u Aziji. Galerija PMS u Tokio putuje 26. i 27. studenog 2016. gdje će predstaviti originalne ručne radove hrvatskih umjetnika i kreativaca.
Design Festa velik je međunarodni festival posvećen umjetnosti, performansu, modi i glazbi, a održava se svake druge godine u tokijskom Big Sight centru. Osnovan je 1994. godine s ciljem povezivanja i predstavljanja originalnih umjetnika iz cijelog svijeta kojih se svaki put prijavi više od 12 tisuća. Kao najveći festival ove vrste u Aziji na uzbudljiv način spaja kulturu performansa, umjetničkog izražavanja, različitosti cijelog svijeta pa čak i međunarodnu gastro scenu.
Galerija PMS koja se nalazi u Tkalčićevoj ulici, od svog osnutka 2011. godine promovira i okuplja talentirane kreativce i umjetnike iz Hrvatske. Njihovi ručno rađeni originalni predmeti predstavljaju idealan suvenir iz Hrvatske, a kao takvi bit će sjajna promocija umjetnosti i originalnih rukotvorina u Japanu.
Između ostalog u Tokio putuju pumpice za vodu popularnog street art kolektiva Pimp my Pump, nakit Shivam i Maya art, radovi Mashe Novak i Marte Grbešić, brendovi Driftwood i FunAttic te mnogi drugi.
Objavljeno

