Linija kontakta je temeljna faza practice based research projekta koji polazi od razumijevanja da svi individualni procesi zrcale kolektivne procese putem ponavljajućih struktura koje ih tvore. Unutar sebe, rad se bavi transformacijom intuitivnih slika kao nematerijalnih struktura u izvedbenu, tj. materijalnu strukturu. Linija kontakta određena je evolucijom problem-misli: problematičnom mišlju i ujedno mišlju koja odgovara na problem, te tvori mali i glatki prostor. Rad iz vlastite postojanosti generira interes o načinu stvaranja realnosti putem izvedbe, te pripadnosti, tj. vlasništva te stvarnosti.
Autorica i izvođačica je plesna umjetnica Ivana Rončević, rođena 1982. godine u Vukovaru. Obrazovala se na Sveučilištu za umjetnost u Berlinu, na BA Pilot projektu za Suvremeni ples, koreografiju i kontekst, a 2009. godine diplomirala je na odsjeku za psihologiju na Hrvatskim studijima. Od 2004. godine uključena je u razne profesionalne umjetničke radove.
Iwaly Selme Banich je kratki izvedbeni komad, etidu, koja se u odnosu na istinske eksperimente što ih čovjek provodi srcem i tijelom, pokazuje žalosno beznačajnom. Svi istinski eksperimenti što ih čovjek provodi srcem i tijelom – neovisno od konteksta – iziskuju svjedoka, zamišljenog ili stvarnog. Sjećanje (ovaj) prizor – ljubav, trebaju oko koje će ih htjeti vidjeti baš onakvima kakvi oni zaista jesu.
Selma Banich je umjetnica iz Zagreba. Suosnivačica je i programska koordinatorica Ekscene, nagrađivane platforme za edukaciju i istraživanja u izvedbenim umjetnostima te OOURa, zagrebačke kolaborativne izvedbene grupe. Umjetnička je suradnica i izvođačica u projektima izvedbenih grupa Trafik, DB Indoš – House of Extreme Music Theatre, Sodaberg, k.o. i Every house has a door, čikaške kolaborativne izvedbene kompanije.