No Jazz Festival

Zagreb, Močvara
utorak, 11.11.2025. - subota, 15.11.2025.
FOTO: Kulturpunkt.hr

No Jazz Festival u studenom predstavlja dvije koncertne večeri u zagrebačkoj Močvari. U utorak, 11. studenog nastupaju Roj Osa i Rob Mazurek, a u subotu, 15. studenog, u suradnji s Jazzom u Močvari, gostuje trio Fire! iz Švedske.

Roj Osa i Rob Mazurek promovirat će album Beton kino koji je izdao Kopaton records, a snimljen je u studenom 2024. godine tijekom umjetničke rezidencije na Ispod bine – sound art festivalu u Splitu. Osim studijskog materijala, ovo dvostruko vinilno izdanje uključuje i snimke nastale tijekom njihovog nastupa na lanjskom No Jazz festivalu. Postav ovog sastava čine Nenad i Alen Sinkauz, Marco Quarantotto i Rob Mazurek.

Fire! je trio koji uz Matsa Gustafssona (saksofon, elektronika) čine švedski glazbenici Johan Berthling (bas) i Andreas Werliin (bubnjevi). Bend je osnovan 2009. godine s ciljem razvoja svježeg pristupa improviziranoj glazbi u koju su uključili široki spektar utjecaja od free jazza i hipnotičkog slowcorea, do psihodeličnog rocka i elektronike. Bend je u Hrvatskoj nastupio 2011. godine na Terraneo festivalu, a ovo je drugi put da se predstavljaju lokalnoj publici.

Više detalja o prvom koncertu i ulaznicama možete pronaći ovdje, a drugom putem poveznice. Early bird ulaznice naplaćuju se 16 eura, dok u pretprodaji koštaju 19, a na dan događanja 24 eura.


Povezano