Od skice do animacije

utorak, 31.05.2011. - subota, 04.06.2011.
Danijel Zezelj_500

U Galeriji ULUPUH umjesto projekcije filma u zamračenom prostoru, izlažu se skice, scenografije, knjige snimanja i sl. koje prethode njegovu nastanku, te se, kao dopuna festivalskom programu, najširoj publici nudi rijetko dostupan uvid u složeni proces izrade animiranog filma. Tako je 2009. godine postavljena izložba originalnih crteža i skica estonskog animatora Priita Parna, dobitnika Animafestove nagrade za životno djelo, a 2010. predstavljeni su belgijski strip i animacija.

U ovoj godini galerija na sličan način predstavlja aktualnu domaću produkciju, kroz izbor filmova koji su u pripremi ili su netom dovršeni. Ta snimka aktualnog trenutka hrvatske animacije u nastajanju pružit će publici ekskluzivni, pretpremijerni uvid u filmove koji tek čekaju svoju javnu promociju a pripremaju se u ovom trenutku u studijima Zagreb filma, Bonobostudija, 3D2D Animatora, Kaskader produkcije i dr. Filmovi će biti predstavljeni izborom skica i crteža, dijelovima scenografije s lutkama, animiranim isječcima, radnim fotografijama, knjigama snimanja i sl. Uz njih, na DVD-u će se u cjelovitoj verziji moći pogledati filmovi koji su nedavno dovršeni.

Autori: Simon Bogojević Narath, Saša Budimir, Magda Dulčić, Damjan Flegar, Tomislav Gregl, Ivana Guljašević, Irena Jukić Pranjić, Lea Kralj Jager, Draško Ivezić, Marijan Lončar, Dubravko Mataković, David Peroš Bonnot, Veljko Popović, Bruno Razum, Goran Stojnić, Božidar Trkulja, Darko Vidačković, Krešimir Zimonić i Danijel Žeželj.

Otvorenje je u srijedu, 1. lipnja u 12 sati. Izložba se može pogledati do 5. lipnja,  radnim danom od 10 do 17 sati, u subotu i nedjelju od 10 do 13 sati.

Ulaz je slobodan.


Povezano