Kritika U srijedu, 30. ožujka u Grand Palaisu otvara se Art Paris, sajam koji okuplja oko 120 međunarodnih galerija, a naglasak postavlja na modernu i suvremenu umjetnost. U sklopu ovogodišnjeg sajma, na kojem sudjeluje 17 zemalja, bit će predstavljeno i nekoliko ekskluzivnih umjetničkih projekata uz brojna događanja u popratnom programu.
Na sajmu je izložen i novi rad Renate Poljak Love Story, foto-video instalacija izvedena u suradnji s Françoise Akinosho i galerijom Higler iz Beča. Rad je nastao za vrijeme umjetničine rezidencije u Americi (Art Omi, Gent, New York) prošloga ljeta. Love Story uz pomoć filmskih tehnika gradi priču o odnosu žene i muškarca u skladu i neskladu.
Umjetnica Renata Poljak u svojim se radovima koristi različitim medijima – fotografijom, videom, filmom i neonskim instalacijama. Osvojila je brojne nagrade, a svoje je radove izlagala i predstavljala na međunarodnim izložbama i programima.
