O drugim svjetovima

nedjelja, 02.06.2013. -
Robert_Pfaller_630

Subversive Festival nastavlja svoje aktivnosti i tijekom godine te u suradnji s Austrijskim kulturnim forumom organizira predavanje jednog od najpoznatijih austrijskih teoretičara psihoanalize – Roberta Pfallera.

U sklopu predavanja naslova O drugim svjetovima – i njihovoj funkciji za prve svjetove ovaj poznati filozof otvorit će neka već pomalo zaboravljena pitanja: O čemu moramo maštati da bismo mogli živjeti nešto drugo? Koje fiktivne svjetove moramo stvarati kako bismo ostvarili ili održali neki drugi stvarni svijet?

U prosudbi individualnog življenja postmoderne politike identiteta sugerirale su nam da je svaki, svaka i svatko samo jedan, jedna ili jedno i ništa drugo te da se, kako bismo bili nešto određeno, mora biti i nešto drugo, ili barem to nositi u sebi kao fikciju.

O svim ovim pitanjima vodit će se rasprava s Robertom Pfallerom 3. lipnja u 20 sati u Zagrebačkom kazalištu mladih. Raspravu će moderirati Srećko Horvat.


Povezano