Tema Izvedbeni umjetnici Damir Bartol Indoš i Tanja Vrvilo u dvorištu Likovnog centra će u petak, 26. lipnja, u 19 sati izvesti radiofonijsku igru. Ovaj izložbeni radiofonijski performans izvorno je emitiran na Trećem programu Hrvatskog radija kao audio drama Oklopljeni kvartet: Arahnofonija br. 4.
“U vrtu na perivoju, u najvećoj blizini nečujnog Frulaša, drveni puževi i žice zategnute čivijama oklopljenih violončela proviruju kroz svoja čelična kućišta između žičanih opruga, ali željezni surogati violine i kontrabasa ne propuštaju pogled u nutrinu svojih tijela. Slobodno uho prisjeća se žičanih vibracija pohranjenih gudačko-opružnih dueta i njegovih modela čeličnih i megafonskih gudala, igala, magnetskih ruku i slobodno padajućih magneta iz rekvizitarija duhovno recikliranog kazališta, pronađenih i prenamijenjenih industrijskih i vojnih trzalica.
Lakoća je zarobljena, okovana i sačuvana. Više stavaka Arahnofonije za oklopljene duete zrcale instrumentali druge dvodijelne skupine – gitarskog megafonskog dueta i preparirane klavirske harfe za sonifikaciju Arahnine mreže. U tom trenutku kuća slikara postaje kuća ekstremnog muzičkog kazališta, poprište zvukovlja metaliziranog drvenog instrumentarija i raznovrsno prepariranih radiofonijskih glasova”, istaknuli su Indoš i Vrvilo.
Osim izvedbe, umjetnički duo pripremio je radionicu za djecu pod nazivom Šahtofonija za dvije cipele koja će se održati u srijedu i četvrtak 24. i 25. lipnja od 10 sati. Radionica je namijenjena za djecu od 8 do 12 godina, a prijave se vrše na e-mail likovnicentar72@gmail.com.
Više detalja o programu pronađite ovdje.

