Intervju 12/2 predstava je i poligon u kojoj će deset glumica svojim monolozima u formi standup-a okupirati vaše misli, razoružati vas, zabaviti, ohrabriti. Teme su ljubav, posao, strahovi, samoogledanje, uvidi, (ne)sposobnosti, sreće, nesreće, kompleksi. Iako se ovu predstavu može okarakterizirati kao “staru” jer je već doživjela nekoliko izvedbi, ona je to zabranila upravo mogućnošću da u nju ulaze uvijek svježe glumačke nade, uvijek svježe priče, uvijek novije i bolje interpretacije. Jedini je kontinuitet kvaliteta. U smislu ponuđene priče, date izvedbe.
Glumice koje možete očekivati na sceni su Ivana Krizmanić, Csilla Barath Bastaić, Lada Bonacci, Lana Gojak, Mia Biondić, Ana Vilenica, Romina Vitasović, Tanja Smoje, Jelena Hadži-Manev. Dramaturgiju potpisuje Olja Lozica, a režiju Slobodan Karajlović.
12/2 nastao je u sklopu projekta koji je 2009. godine pokrenula Ellen Stewart iz njujorškog kazališta LaMaMa u suradnji sa ZKM-om. Produkcijsku podršku projektu pruža stvaralačka mreža Zebra. Datumi izvedbe su 7, 8. i 9. studenog u 20 sati, a lokacija Kino Grič.
