
U subotu, 15. travnja u zagrebačkom Kulturno-informativnom centru (Preradovićeva 5), s početkom u 12 sati održat će se otvaranje izložbe Frames nagrađivanog bosanskohercegovačkog strip crtača Enisa Čišića.
Naslov izložbe odnosi se na seriju strip crteža inspiriranih kultnim likovima iz svijeta stripa, filma i pop kulture – točnije, reprodukcija filmskih kadrova s kojima je Enis diplomirao na Akademiji likovnih umjetnosti u Sarajevu.
Enis je izdvajao pojedinačne slike iz filmskih ostvarenja i reproducirao ih kroz crtež, baveći se linijom, formom i prostorom unutar različitih kompozicija, kao i svjetlom i sjenom, odnosno svim onim elementima koji u pravilu čine jednu sliku. Međutim, kadrovi se odnose i na devetu umjetnost kojom se Enis profesionalno bavi tako da će posjetitelji imati priliku vidjeti mapu izvora njegovih inspiracija iz kojih je crpio ideje te ih vizualizirao i predstavio kroz crteže, ilustracije i strip stranice.
Enis Čišić je strip crtač i ilustrator rođen 1980. godine u Sarajevu, gdje je i završio Akademiju likovnih umjetnosti. Iza sebe ima dugogodišnje iskustvo u reklamnoj industriji radeći kao motion graphic animator. Njegove stripove izdaje najveća izdavačka kuća u svijetu stripa Marvel Comics.
Izložba ostaje otvorena do 21. travnja.