Kvarner u kratkom

Rijeka, Art-kino
četvrtak, 19.12.2024.
"Crna vuna" (2023), r. Mara Prpić

Peto izdanje programa Kvarner u kratkom, u organizaciji Kvarnerske filmske komisije, održava se u četvrtak, 19. prosinca u 20 sati u Art-kinu, a donosi pet domaćih kratkometražnih filmova snimljenih u Primorsko-goranskoj županiji, uz popratni razgovor s autorima_cama filmova.

Na programu su filmovi U tranzitu i Obahajanje Lucije Brkić, Crna vuna Mare Prpić te Hrvatska kuča i Svakom cvijetu treba malo vode Tonija Jelenića.

U filmu U tranzitu Lucija Brkić dokumentira migrantsku krizu na riječkom kolodvoru kroz perspektivu riječke volonterke Tinke Ines Kalajžić, za što je nagrađena nagradom Mali pečat na proteklom ZagrebDox festivalu, dok u filmu Obahajanje prati običaj obahajanja grobničkih dondolaša. U dokumentarnom filmu Hrvatska kuča Toni Jelenić gledatelje upoznaje sa začudnim domom riječkog Kosovara Dritona, a u igranom filmu Svakom cvijetu treba malo vode portretira neobično prijateljstvo dvoje entuzijasta koji snimaju skečeve za lokalnu televiziju. U dokumentarnom filmu Crna Vuna Mara Prpić svjedoči o uspješnoj karijeri istoimene dokumentarne predstave Kolektiva Igralki, ali i njenom neizbježnom povratku sveprisutnoj tami marginalnog društva.

Nakon filmskog programa slijedi druženje i zabava u atriju Art-kina uz kazališnog i filmskog redatelja i DJ-a Marija Kovača.

Ulaz na program slobodan je za sve posjetitelje.

Više informacija o programu možete pročitati ovdje.


Povezano